Internetové systémy

Problémy s připojením internetu

Připojení k internetu závisí na nastavení vašeho síťového hardware (síťové kartě) ale především na samotném celkovém nastavení sítě a konkrétním poskytovateli internetu. Správné nastavení sítě a připojení k internetu je komplikovaná záležitost vyžadující odborné znalosti a rozsáhlé praktické znalosti. V případě že si s nastavením sítě nevíte rady, obraťte se na odborníky, kteří tomu opravdu rozumí a s nastavením Vám rádi pomohou nebo síť nastaví kompletně za Vás a ušetří tak Váš čas a starosti.


Nejde nebo vypadává připojení k internetu

  • nefunguje pouze internet nebo i místní síť? viz. Nelze se připojit k místní síti
  • pokud se chcete připojit pomocí síťového kabelu (konektor RJ-45) je kabel opravdu připojen?
  • v případě že se chcete připojit pomocí bezdrátové Wi-Fi sítě, je v dosahu Wi-Fi síť do které máte přístup?
  • pokud máte možnost, vyzkoušejte připojení na jiném počítači
  • není problém u vašeho poskytovatele internetu?

Připojení k internetu je pomalé

  • pokud máte omezení na stažená data (FUP) rychlost připojení k internetu může být značně omezena
  • rychlost připojení k internetu (prohlížení webu) může být omezena během stahování velkého objemu dat
  • nízká rychlost připojení nezvládá stahovat (načítat) velké objemy dat (hraní her, prohlížení videa ve vysoké kvalitě apod.)

Ransomware

Dávejte si v současné době pozor na viry typu Ransomware. Jde o velmi nebezpečnou nákazu, která způsobí zašifrování dat na Vašem pevném disku i v síti. Odvirování je velmi problematické, neboť jde o tzv. plovoucí kód, který jen tak lehce, mnohdy vůbec nejde dešifrovat. Proto naše rada je ZÁLOHUJTE !!!

29.9.2016

Naše dotazy nás inspirují a občas se nestačíme divit, jaké neuvěřitelné \"věci\" nám dokážou obchodníci a eshopy prodat, nebo dokonce vnutit. Nenechte se zmást reklamami různých pozemšťanů a mimozemšťanů, či jiných maskotů. Používejte selský rozum a neváhejte se poradit s odborníky. Ne však s těmi co u nich nakupujete.

29.02.2016

Důležité: pro ant. produkty ESET byla vydána důležitá aktualizace 13103, která opravuje neopodstatněné blokování některých webových stránek. Aktualizace, která tento nedostatek řeší, je uvolněna a bude stažena automaticky.

30.11.2015

Pokud se chystáte pořídit novou grafickou kartu ze stáje AMD nebo NVIDIA, doporučujeme s nákupem počkat. Obě firmy se chystají zlevnit některé řady svých grafických karet, slevy by se měli projevit v prosinci také u nás v ČR.

>> Starší aktuality

iEdit Copyright 2012 © Altercom s.r.o.