Na co si dát pozor

Jak ve světě lidí tak i elektroniky nastávají okamžiky, kdy je nezbytné navštívit servis a nechat si zařízení prohlédnout a případně i opravit.

Jak ale máte poznat ten správný servis?
Jdete-li k lékaři je základním vodítkem akademický titul. Servisní technik však titul mít nemusí  pak tedy co s tím? Tak jako lékař tak i servisní technik musí vykonat určité zkoušky. Servisní technici musí úspěšně složit zkoušky z elektrotechniky.

Pro rozhodnutí, zda je servis vhodný (rozumějte korektní, resp. legální) nebo ne, je důležité vědět několik základních informací. Zejména je důležité se zaměřit na konkrétní oprávnění pro provádění určitých oprav. Nejde jen o to co nám sdělí servis, ale podívejte se na živnostenská oprávnění. Servis ve svých reklamních materiálech může tvrdit naprosto cokoliv, ale jen určité instituce, jako je např. obchodní rejstřík Vám odpoví zda má dotyčný na jednotlivé činnosti živnostenská oprávnění, zkoušky a případné certifikace.

Jsou tři základní pravidla pro výběr servisu

  • Servis, resp. firma nebo společnost musí vlastnit živnostenské listy pro provádění odborných oprav v dané kategorii
  • Servisní technici musí vlastnit oprávnění z vyhlášky 50/1978 Sb. o odborné způsobilosti v elektrotechnice
  • Technik by měl též vlastnit i oprávnění v dané konkrétní kategorii (elektrotechnika, elektronika, energetika, atp.)

Dále je vhodné si zjistit zda servis poskytuje a má:

  • Historii s případnými referencemi
  • Vhodné technické zázemí
  • Důvěru a oboustrannou loajalitu svých klientů
  • Slušné a etické vystupování
  • Mlčenlivost o citlivých informacích
  • Zcela individuální a osobní přístup k Vám i k Vašemu zařízení

Bohužel se setkáváme s firmami a osobami nabízející nejrůznější servis elektroniky, ale ve skutečnosti by vůbec na něj neměli ani pomýšlet. Ba naopak by měli být těmi, kteří servis navštěvují.


Pozn.:  Setkali jsme se s firmou, která zcela veřejně nabízela opravy elektroniky a  PC přesto, že měla jako obor podnikání realitní činnost a lahůdkářskou výrobu !!!

Ransomware

Dávejte si v současné době pozor na viry typu Ransomware. Jde o velmi nebezpečnou nákazu, která způsobí zašifrování dat na Vašem pevném disku i v síti. Odvirování je velmi problematické, neboť jde o tzv. plovoucí kód, který jen tak lehce, mnohdy vůbec nejde dešifrovat. Proto naše rada je ZÁLOHUJTE !!!

29.9.2016

Naše dotazy nás inspirují a občas se nestačíme divit, jaké neuvěřitelné \"věci\" nám dokážou obchodníci a eshopy prodat, nebo dokonce vnutit. Nenechte se zmást reklamami různých pozemšťanů a mimozemšťanů, či jiných maskotů. Používejte selský rozum a neváhejte se poradit s odborníky. Ne však s těmi co u nich nakupujete.

29.02.2016

Důležité: pro ant. produkty ESET byla vydána důležitá aktualizace 13103, která opravuje neopodstatněné blokování některých webových stránek. Aktualizace, která tento nedostatek řeší, je uvolněna a bude stažena automaticky.

30.11.2015

Pokud se chystáte pořídit novou grafickou kartu ze stáje AMD nebo NVIDIA, doporučujeme s nákupem počkat. Obě firmy se chystají zlevnit některé řady svých grafických karet, slevy by se měli projevit v prosinci také u nás v ČR.

>> Starší aktuality

iEdit Copyright 2012 © Altercom s.r.o.