Kabelové LAN

Problémy s připojením k místní síti

Připojení k místní metalické (kabelové) síti závisí na nastavení vašeho síťového hardware (síťové kartě) ale především na samotném celkovém nastavení sítě. Správné nastavení sítě je komplikovaná záležitost vyžadující odborné znalosti a rozsáhlé praktické znalosti. V případě že si s nastavením sítě nevíte rady, obraťte se na odborníky, kteří tomu opravdu rozumí a s nastavením Vám rádi pomohou nebo síť nastaví kompletně za Vás a ušetří tak Váš čas a starosti.


Nelze se připojit k místní síti

  • je správně připojen síťový kabel (konektor RJ-45) a není poškozen?
  • funguje místní síť, do které se připojujete? pokud máte možnost, vyzkoušejte připojení na jiném počítači
  • pokud místní síť nefunguje, je pravděpodobně nefunkční nebo špatně nastaven některý síťový prvek

Síťový prvek nefunguje

  • pokud to lze, doporučujeme prvek restartovat jeho odpojením od el. sítě po  dobu cca 2 min (POZOR!!! nesmíte stisknout tlačítko RESET)
  • pokud prvek stále nefunguje a nesvítí ani indikační diody doporučujeme navštívit servis (často lze provést opravu za cenu nižší než je pořizovací cena nového zařízení)
  • pokud indikační diody svítí, ale prvek stále nefunguje jak má je pravděpodobně problém s jeho nastavením

Ransomware

Dávejte si v současné době pozor na viry typu Ransomware. Jde o velmi nebezpečnou nákazu, která způsobí zašifrování dat na Vašem pevném disku i v síti. Odvirování je velmi problematické, neboť jde o tzv. plovoucí kód, který jen tak lehce, mnohdy vůbec nejde dešifrovat. Proto naše rada je ZÁLOHUJTE !!!

29.9.2016

Naše dotazy nás inspirují a občas se nestačíme divit, jaké neuvěřitelné \"věci\" nám dokážou obchodníci a eshopy prodat, nebo dokonce vnutit. Nenechte se zmást reklamami různých pozemšťanů a mimozemšťanů, či jiných maskotů. Používejte selský rozum a neváhejte se poradit s odborníky. Ne však s těmi co u nich nakupujete.

29.02.2016

Důležité: pro ant. produkty ESET byla vydána důležitá aktualizace 13103, která opravuje neopodstatněné blokování některých webových stránek. Aktualizace, která tento nedostatek řeší, je uvolněna a bude stažena automaticky.

30.11.2015

Pokud se chystáte pořídit novou grafickou kartu ze stáje AMD nebo NVIDIA, doporučujeme s nákupem počkat. Obě firmy se chystají zlevnit některé řady svých grafických karet, slevy by se měli projevit v prosinci také u nás v ČR.

>> Starší aktuality

iEdit Copyright 2012 © Altercom s.r.o.